SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P10
Ale Innebandyförening
Senior
Dam
Herr
Damjunior
Flickor
F08/09
F10/11
F12/13
F14/15
F16/17
Pojkar
P09
P10
P11
P12
P13
P14/15
P16/17
Dam Motion
Börja spela innebandy
Föreningsinformation
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Ale Innebandyförening
Senior
Dam
Herr
Damjunior
Flickor
F08/09
F10/11
F12/13
F14/15
F16/17
Pojkar
P09
P10
P11
P12
P13
P14/15
P16/17
Dam Motion
Börja spela innebandy
Föreningsinformation
Ale Innebandyförening
Pojkar -10
Hem
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Nyhetsarkiv
Hem
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Nyhetsarkiv
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera Pojk Röd H Höst FD
2023/24: Pantamera Pojkar Röd L Vår FD
2022/23: Pantamera Pojk Röd I Vår FD
2022/23: Pantamera Pojk Röd J Höst FörD
2022/23: Pantamera Pojk Röd K Höst FörD
2022/23: Pantamera Pojk Röd K Vår FD
2021/22: Newbody Pojk Svår B Höst -21
2021/22: Newbody Pojk Svår B Vår-22
2021/22: Newbody Pojk Svår C Höst -21
2021/22: Newbody Pojk Svår C Vår-22
2020/21: Newbody Pojk Serie E
2019/20: Newbody Pojk Serie G
2019/20: Newbody Pojk Serie G
2018/19: Newbody P Serie L FD
OKTOBER 2023
07
11:10
lör
11:10
Ale Kulturrum
Ale IBF P10
- Dingle AIK P09-11
2 - 11
14
14:00
lör
14:00
Nordby Supermarkethallen
Överby IBK P09/11 -
Ale IBF P10
5 - 1
22
14:00
sön
14:00
Kastellegårdshallen
IBK Kungälv P10 vit -
Ale IBF P10
2 - 6
28
10:00
lör
10:00
Ale Kulturrum
Ale IBF P10
- Herrestads AIF WH Rockets P09/10
3 - 4
NOVEMBER 2023
11
13:30
lör
13:30
Häggvallsskolan
Myggenäs IBK P-10 -
Ale IBF P10
9 - 6
18
12:30
lör
12:30
Munkedals Idrottshall
Dingle AIK P09-11 -
Ale IBF P10
5 - 4
26
13:30
sön
13:30
Kronan Älvängen
Ale IBF P10
- Överby IBK P09/11
5 - 6
DECEMBER 2023
02
10:00
lör
10:00
Ale Kulturrum
Ale IBF P10
- IBK Kungälv P10 vit
5 - 4
09
15:45
lör
15:45
Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
Herrestads AIF WH Rockets P09/10 -
Ale IBF P10
1 - 5
16
10:00
lör
10:00
Ale Kulturrum
Ale IBF P10
- Myggenäs IBK P-10
2 - 1
JANUARI 2024
13
11:10
lör
11:10
Ale Kulturrum
Ale IBF P10
- Mölndals IBF P10 Vit
0 - 2
21
14:30
sön
14:30
Björlanda Idrottshall
IK Zenith P-10 Vit -
Ale IBF P10
5 - 8
27
12:30
lör
12:30
Wallenstam Arena B
Pixbo IBF P10 Vit -
Ale IBF P10
5 - 3
FEBRUARI 2024
03
09:00
lör
09:00
Ale Kulturrum
Ale IBF P10
- Myggenäs IBK P-10
6 - 1
11
10:00
sön
10:00
Hall Of Flame
FBC Vinga P10 Svart -
Ale IBF P10
1 - 2
24
12:20
lör
12:20
Aktiviteten A-Hall
Mölndals IBF P10 Vit -
Ale IBF P10
9 - 4
MARS 2024
02
10:10
lör
10:10
Ale Kulturrum
Ale IBF P10
- IK Zenith P-10 Vit
1 - 4
09
13:30
lör
13:30
Ale Kulturrum
Ale IBF P10
- Pixbo IBF P10 Vit
3 - 4
16
10:30
lör
10:30
Häggvallsskolan
Myggenäs IBK P-10 -
Ale IBF P10
6 - 6
23
10:00
lör
10:00
Ale Kulturrum
Ale IBF P10
- FBC Vinga P10 Svart
3 - 10
Viktiga länkar
Sponsorer