SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ale Innebandyförening
Flickor -06/07

Matcher
SEPTEMBER 2022
 
11
13:30
sön
13:30    
Vallhamra
FBC Partille - Ale Innebandyförening  -      
OKTOBER 2022
 
08
15:30
lör
15:30    
Qvisthallen
FBC Partille Dj - Ale IBF F06/07 Vit7  -  3  
09
13:30
sön
13:30    
Rydsbergshallen
FBC Lerum Svart Akademi - Ale IBF F06/07 Blå3  -  2  
 
13
19:40
tor
19:40    
Wallenstam Arena A
Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - Ale IBF F06/07 Blå4  -  2  
15
16:40
lör
16:40    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Vit - Eken IBK F06-071  -  3  
16
10:00
sön
10:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Blå - Landvetter IBK D utveckling8  -  2  
 
23
14:45
sön
14:45    
Askims Sporthall
Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Ale IBF F06/07 Vit1  -  7  
 
30
14:00
sön
14:00    
Lindälvshallen
Varla IBK DJ F06/07 - Ale IBF F06/07 Vit4  -  4  
30
18:15
sön
18:15    
Santoshallen
IBF Älvstranden F06 DJ - Ale IBF F06/07 Blå8  -  4  
NOVEMBER 2022
 
12
15:30
lör
15:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Blå - Warberg IBF Junior2  -  3  
13
10:00
sön
10:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Vit - Landvetter IBK D utveckling blå3  -  3  
 
19
17:50
lör
17:50    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Vit - FBC Partille Dj4  -  0  
20
10:00
sön
10:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Blå - FBC Lerum Svart Akademi4  -  3  
 
26
09:00
lör
09:00    
Ekenhallen 1
Eken IBK F06-07 - Ale IBF F06/07 Vit4  -  3  
27
09:30
sön
09:30    
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK D utveckling - Ale IBF F06/07 Blå6  -  2  
DECEMBER 2022
 
03
13:30
lör
13:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Vit - Lindås Rasta IBK Dam Akademi2  -  4  
04
10:00
sön
10:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Blå - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd2  -  4  
 
10
16:40
lör
16:40    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Vit - Varla IBK DJ F06/073  -  1  
11
12:30
sön
12:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Blå - IBF Älvstranden F06 DJ6  -  1  
 
18
11:30
sön
11:30    
Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
Warberg IBF Junior - Ale IBF F06/07 Blå1  -  3  
 
20
18:15
tis
18:15    
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK D utveckling blå - Ale IBF F06/07 Vit6  -  1  
JANUARI 2023
 
14
09:30
lör
09:30    
Lindälvshallen
Varla IBK DJ F06/07 - Ale IBF F06/07 Vit5  -  5  
14
16:40
lör
16:40    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Blå - FBC Lerum Svart Akademi0  -  2  
 
27
19:00
fre
19:00    
Ale Kulturrum
IBK Vänersborg DJ - Ale IBF F06/07 Blå2  -  1  
28
15:15
lör
15:15    
Kärra Sporthall
Kärra IBK F07/08 - Ale IBF F06/07 Blå1  -  0  
29
15:30
sön
15:30    
Partillebohallen
FBC Partille Dj - Ale IBF F06/07 Vit8  -  3  
FEBRUARI 2023
 
02
18:00
tor
18:00    
Munkegärdehallen
Stenungsunds IBK /IBK Kungälv DJ - Ale IBF F06/07 Blå  -      
05
16:30
sön
16:30    
Nova Floda Sportcenter
Floda IBK F06-07 - Ale IBF F06/07 Vit  -      
 
08
20:00
ons
20:00    
Kronan Älvängen
Ale IBF F06/07 Vit - FBC Lerum Röd Akademi  -      
 
25
14:30
lör
14:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Vit - Varla IBK DJ F06/07  -      
25
16:00
lör
16:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Blå - Lindome IBK F06/07  -      
MARS 2023
 
01
20:00
ons
20:00    
Kronan Älvängen
Ale IBF F06/07 Vit - Lindås Rasta IBK Dam Akademi  -      
04
18:40
lör
18:40    
Salming Arena
Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Ale IBF F06/07 Vit  -      
 
11
14:30
lör
14:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Vit - FBC Partille Dj  -      
12
10:50
sön
10:50    
Wallenstam Arena A
Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit - Ale IBF F06/07 Blå  -      
 
18
14:40
lör
14:40    
Ekenhallen 1
Eken IBK F06-07 - Ale IBF F06/07 Blå  -      
19
10:00
sön
10:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Vit - Floda IBK F06-07  -      
 
24
19:00
fre
19:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 Blå - Landvetter IBK D utveckling blå  -      
26
15:45
sön
15:45    
Lerum Arena C
FBC Lerum Röd Akademi - Ale IBF F06/07 Vit  -      
 
Viktiga länkar
Sponsorer