COVID-19 info
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ale Innebandyförening
Flickor -08/09

Matcher
OKTOBER 2021
 
09
14:30
lör
14:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 Blå - Öckerö IBK F06-093  -  3  
09
15:40
lör
15:40    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - FBC Lerum F094  -  4  
 
16
17:00
lör
17:00    
Önnerödshallen
Landvetter IBK F09 vit - Ale IBF F08/09 vit9  -  2  
17
14:20
sön
14:20    
Nova Floda Sportcenter
Floda IBK F08-09 - Ale IBF F08/09 Blå4  -  2  
 
23
08:20
lör
08:20    
Wallenstam Arena A
Pixbo Wallenstam IBF F09 Röd - Ale IBF F08/09 vit4  -  3  
 
30
12:00
lör
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - Dingle AIK F09 2  -  4  
NOVEMBER 2021
 
07
10:00
sön
10:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 Blå - Pixbo Wallenstam IBF F09 Vit2  -  9  
07
19:20
sön
19:20    
Munkegärdehallen
IBK Kungälv F08/09 Vit - Ale IBF F08/09 Blå8  -  2  
 
13
12:00
lör
12:00    
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK F09 Blå - Ale IBF F08/09 Blå2  -  2  
13
12:20
lör
12:20    
Ekenhallen 1
Eken IBK F09/10 - Ale IBF F08/09 vit1  -  4  
 
20
11:00
lör
11:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 Blå - FBC Vinga F082  -  4  
20
16:00
lör
16:00    
Rydsbergshallen
FBC Lerum F09 - Ale IBF F08/09 vit1  -  4  
 
28
14:00
sön
14:00    
Rydsbergshallen
FBC Lerum F08/09 - Ale IBF F08/09 Blå0  -  1  
28
14:10
sön
14:10    
Kronan Älvängen
Ale IBF F08/09 vit - Landvetter IBK F09 vit2  -  7  
DECEMBER 2021
 
04
15:40
lör
15:40    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - Pixbo Wallenstam IBF F09 Röd2  -  4  
 
11
10:15
lör
10:15    
Munkedals Idrottshall
Dingle AIK F09 - Ale IBF F08/09 vit5  -  2  
11
10:45
lör
10:45    
Kärra Sporthall
Kärra IBK F09/10 - Ale IBF F08/09 Blå  -      
 
18
12:00
lör
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 Blå - FBC Partille F08/090  -  1  
18
13:10
lör
13:10    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - Eken IBK F09/105  -  0  
JANUARI 2022
 
15
10:15
lör
10:15    
Munkedals Idrottshall
Dingle AIK F09 - Ale IBF F08/09 vit2  -  6  
15
18:00
lör
18:00    
Rydsbergshallen
FBC Lerum F08/09 - Ale IBF F08/09 Blå5  -  2  
 
22
11:00
lör
11:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - FBC Lerum F09   -      
22
12:10
lör
12:10    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 Blå - Surte IS IBK F08  -      
 
29
16:40
lör
16:40    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 Blå - Öckerö IBK F06-09  -      
29
17:50
lör
17:50    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - Kärra IBK F09/10  -      
30
10:30
sön
10:30    
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK F09 vit - Ale IBF F08/09 vit  -      
FEBRUARI 2022
 
05
14:00
lör
14:00    
Ekenhallen 1
Eken IBK F09/10 - Ale IBF F08/09 vit  -      
06
11:20
sön
11:20    
Nova Floda Sportcenter
Floda IBK F08-09 - Ale IBF F08/09 Blå  -      
 
11
18:40
fre
18:40    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - Pixbo Wallenstam IBF F09 Röd  -      
 
26
13:00
lör
13:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - Dingle AIK F09   -      
27
15:50
sön
15:50    
Munkegärdehallen
IBK Kungälv F08/09 Vit - Ale IBF F08/09 Blå  -      
MARS 2022
 
05
15:40
lör
15:40    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 Blå - FBC Lerum F08/09  -      
05
17:30
lör
17:30    
Rydsbergshallen
FBC Lerum F09 - Ale IBF F08/09 vit  -      
 
12
10:00
lör
10:00    
Bohushallen
Surte IS IBK F08 - Ale IBF F08/09 Blå  -      
13
14:25
sön
14:25    
Kärra Sporthall
Kärra IBK F09/10 - Ale IBF F08/09 vit  -      
 
19
13:00
lör
13:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - Landvetter IBK F09 vit  -      
19
18:15
lör
18:15    
Hedenskolans Idrottshall
Öckerö IBK F06-09 - Ale IBF F08/09 Blå  -      
 
27
11:00
sön
11:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 Blå - Floda IBK F08-09  -      
APRIL 2022
 
03
18:30
sön
18:30    
Wallenstam Arena B
Pixbo Wallenstam IBF F09 Röd - Ale IBF F08/09 vit  -      
 
09
12:00
lör
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 vit - Eken IBK F09/10  -      
09
13:10
lör
13:10    
Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 Blå - IBK Kungälv F08/09 Vit  -      
 
Viktiga länkar
Sponsorer