SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta.
Här
kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Jag Godkänner
P09
Ale Innebandyförening
Senior
Dam
Herr
Damjunior
Flickor
F08/09
F10/11
F12/13
F14/15
F16/17
Pojkar
P09
P10
P11
P12
P13
P14/15
P16/17
Dam Motion
Börja spela innebandy
Föreningsinformation
Logga in
Logga in som
Ledare/Administratör
Logga in som
Medlem/Målsman
Ale Innebandyförening
Senior
Dam
Herr
Damjunior
Flickor
F08/09
F10/11
F12/13
F14/15
F16/17
Pojkar
P09
P10
P11
P12
P13
P14/15
P16/17
Dam Motion
Börja spela innebandy
Föreningsinformation
Ale Innebandyförening
Pojkar -09
Hem
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Nyhetsarkiv
Hem
Kalender
Matcher
Truppen
Bildgalleri
Dokument
Nyhetsarkiv
Matcher
Visa alla matcher
2023/24: Pantamera Pojk Röd G Höst
2023/24: Pantamera Pojkar Röd J Vår FD
2022/23: Pantamera Pojk Röd L Höst FörD
2022/23: Pantamera Pojk Röd L Vår FD
2021/22: Pantamera Pojk Röd J Höst FD
2021/22: Pantamera Pojk Röd M Vår FD
2020/21: Newbody Pojk Serie B
2019/20: Newbody Pojk Serie C
2019/20: Newbody Pojk Serie D
2019/20: Newbody Pojk Serie E
2019/20: Newbody Pojk Serie E
2018/19: Newbody Norr P09
2018/19: Newbody Norr P09
2017/18: NEWBODY Pojkar - 09 Vår
2017/18: NEWBODY spelen Pojkar Omg 2 Gr 1
OKTOBER 2023
07
12:20
lör
12:20
Ale Kulturrum
Ale IBF P09
- IBK Kungälv P10
0 - 4
15
09:00
sön
09:00
Almåshallen A
Lindome IBK P10 Lila -
Ale IBF P09
4 - 2
21
10:00
lör
10:00
Ale Kulturrum
Ale IBF P09
- IK Zenith P-10 Vit
6 - 5
29
10:10
sön
10:10
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK P10 Vit -
Ale IBF P09
3 - 1
NOVEMBER 2023
11
12:30
lör
12:30
Tuve Sporthall
IBF Backadalen P10 -
Ale IBF P09
4 - 0
18
14:10
lör
14:10
Ale Kulturrum
Ale IBF P09
- Öckerö IBK P10 Blå
8 - 1
DECEMBER 2023
03
10:00
sön
10:00
Hjällsnäshallen B-hallen
FBC Lerum Utveckling P10 Svart -
Ale IBF P09
2 - 5
10
11:10
sön
11:10
Ale Kulturrum
Ale IBF P09
- Kärra IBK P10 Röd
8 - 11
17
17:40
sön
17:40
Skyttesskolan
Frölunda IBK P08/09 Röd -
Ale IBF P09
3 - 4
JANUARI 2024
13
12:20
lör
12:20
Ale Kulturrum
Ale IBF P09
- Utbynäs SK P 09/10
5 - 2
20
10:00
lör
10:00
Ale Kulturrum
Ale IBF P09
- IBK Kungälv P10
1 - 4
28
16:30
sön
16:30
Skyttesskolan
Frölunda IBK P08/09 Röd -
Ale IBF P09
2 - 3
FEBRUARI 2024
03
10:10
lör
10:10
Ale Kulturrum
Ale IBF P09
- FBC Lerum Utveckling P10 Svart
4 - 1
25
11:30
sön
11:30
Kviberg Arena B
Utbynäs SK P 09/10 -
Ale IBF P09
4 - 9
MARS 2024
03
17:10
sön
17:10
Kastellegårdshallen
IBK Kungälv P10 -
Ale IBF P09
4 - 5
08
18:30
fre
18:30
Ale Kulturrum
Ale IBF P09
- Lindome IBK P10 Lila
3 - 3
09
14:40
lör
14:40
Ale Kulturrum
Ale IBF P09
- Frölunda IBK P08/09 Röd
5 - 2
16
16:20
lör
16:20
Hjällsnäshallen A-hallen
FBC Lerum Utveckling P10 Svart -
Ale IBF P09
2 - 7
24
11:15
sön
11:15
Almåshallen A
Lindome IBK P10 Lila -
Ale IBF P09
2 - 1
Viktiga länkar
Sponsorer