COVID-19 (Uppdaterad 9 februari)
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ale Innebandyförening
Pojkar -11

Matcher
OKTOBER 2021
 
04
17:30
mån
17:30    
Bohushallen
Surte - Ale Innebandyförening  -      
 
16
11:00
lör
11:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF P11 Grön - FBC Partille P11 Blå  -      
 
23
14:00
lör
14:00    
Nova Floda Sportcenter
Floda IBK P11 Vit - Ale IBF P11 Grön0  -  0  
 
31
09:00
sön
09:00    
Björlanda Idrottshall
IK Zenith P11 Vit - Ale IBF P11 Grön  -      
NOVEMBER 2021
 
14
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF P11 Grön - Frölunda IBK P11 röd4  -  2  
 
20
14:45
lör
14:45    
Rydsbergshallen
FBC Lerum P11 Röd - Ale IBF P11 Grön0  -  0  
 
23
18:45
tis
18:45    
Älvängenhallen
Ale IBF P11 Grön - Guldhedens IK P10/11  -      
DECEMBER 2021
 
19
14:00
sön
14:00    
Munkegärdehallen
IBK Kungälv P11 Svart - Ale IBF P11 Grön0  -  0  
JANUARI 2022
 
15
09:20
lör
09:20    
Ale Kulturrum
Ale IBF P11 Grön - IBF Backadalen P11  -      
 
29
10:20
lör
10:20    
Ale Kulturrum
Ale IBF P11 Grön - FBC Lerum P11 Röd  -      
FEBRUARI 2022
 
13
12:20
sön
12:20    
Nova Floda Sportcenter
Floda IBK P11 Vit - Ale IBF P11 Grön  -      
 
26
15:40
lör
15:40    
Salming Arena
Lindås Rasta IBK P11 Vit - Ale IBF P11 Grön  -      
MARS 2022
 
05
09:20
lör
09:20    
Ale Kulturrum
Ale IBF P11 Grön - IK Zenith P11 Svart  -      
 
12
12:30
lör
12:30    
Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
Herrestads AIF WH Rockets P11-12 Svart - Ale IBF P11 Grön  -      
 
19
10:00
lör
10:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF P11 Grön - IBK Kungälv P11 Svart  -      
20
15:00
sön
15:00    
Santoshallen
IBF Älvstranden P11/12 - Ale IBF P11 Grön  -      
 
26
09:30
lör
09:30    
Wallenstam Arena B
Pixbo Wallenstam IBK P11 Vit - Ale IBF P11 Grön  -      
APRIL 2022
 
02
09:20
lör
09:20    
SWC-Salming
Ale Innebandyförening - Veddige IBK  -      
02
13:40
lör
13:40    
Bua Idrottshall
Ale Innebandyförening - Bua seagulls  -      
02
18:20
lör
18:20    
SWC-Dina
Ale Innebandyförening - Växjö IBK U blå  -      
03
11:00
sön
11:00    
Bua Idrottshall
Ale Innebandyförening - Stockaryd/Wrigstad  -      
03
14:00
sön
14:00    
Sparbankshallen/Arena Varberg 2
Ale Innebandyförening - Onsala IBK  -      
 
09
10:00
lör
10:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF P11 Grön - Guldhedens IK P10/11  -      
 
Viktiga länkar
Sponsorer