Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ale Innebandyförening
Kommande matcher
OKTOBER 2019
 
19
09:30
lör
09:30    
Flickor -08/09, Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 - IBK Kungälv F08/09 Munkegärde  -      
19
10:30
lör
10:30    
Pojkar -09, Ale Kulturrum
Ale IBF P09 Blå - Landvetter IBK P09 1  -      
19
11:30
lör
11:30    
Pojkar -09, Ale Kulturrum
Ale IBF P09 Grön - Herrestads AIF P09  -      
19
12:30
lör
12:30    
Pojkar -07/08, Ale Kulturrum
Ale IBF P07-08 - Eken IBK P07 Lila  -      
19
13:00
lör
13:00    
Pojkar -03/04, Santoshallen
IBF Älvstranden P03 Svart - Ale IBF P03  -      
19
13:40
lör
13:40    
Pojkar -07/08, Ale Kulturrum
Ale IBF P07 - IBK Göteborg P07 vit  -      
19
14:50
lör
14:50    
Flickor -06/07, Ale Kulturrum
Ale IBF F07 - Mölndals IBF Vit  -      
19
15:15
lör
15:15    
Herrar, Salming Arena
Herrar » 
Lindås Rasta IBK H4 - Ale IBF H4
  -      
19
16:00
lör
16:00    
Pojkar -06, Ale Kulturrum
Ale IBF P06 - Stenungsunds IBK P07 Gbg  -      
19
18:20
lör
18:20    
Pojkar -03/04, Ale Kulturrum
Ale IBF P04 - Partille IBS P05 2  -      
20
10:20
sön
10:20    
Pojkar -05, Ale Kulturrum
Ale IBF P05 Grön - IBF Backadalen P05   -      
20
11:00
sön
11:00    
Pojkar -10, Svanesunds Sporthall
Orust IBK P10-11 - Ale IBF P10 Blå  -      
20
11:30
sön
11:30    
Flickor -06/07, Ale Kulturrum
Ale IBF F06 Grön - Stenungsunds IBK F07 Gbg  -      
20
12:40
sön
12:40    
Flickor -04/05, Ale Kulturrum
Ale IBF Mix - Lindås Rasta IBK F05  -      
20
13:00
sön
13:00    
Pojkar -10, Kastellegårdshallen
IBK Kungälv P10 M - Ale IBF P10 Blå  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
OKTOBER 2019
 
18
19:35
fre
19:35    
Flickor -06/07, Munkegärdehallen
IBK Kungälv F 05/06 Munkgärde - Ale IBF F06 Blå10  -  1  
18
18:40
fre
18:40    
Flickor -04/05, Ale Kulturrum
Ale IBF F04/05 - Partille IBS F04 Röd4  -  1  
15
20:50
tis
20:50    
Herrar Motion, Kronan Älvängen
Ale IBF HV - IBK Bergum HV12  -  8  
 
13
16:30
sön
16:30    
Flickor -04/05, Kyrkenorumsskolan
Stenungsunds IBK F03-05 - Ale IBF F04/052  -  4  
13
14:30
sön
14:30    
Flickor -08/09, Partillebohallen
Partille IBS F08 Vit - Ale IBF F08/09  -      
13
14:30
sön
14:30    
Pojkar -09, Munkedals Idrottshall
Dingle AIK P09 - Ale IBF P09 Grön3  -  3  
13
13:10
sön
13:10    
Flickor -06/07, Kärra Sporthall
Kärra IBK F07 Röd - Ale IBF F070  -  1  
13
11:00
sön
11:00    
Pojkar -07/08, Hall Of Flame
FBC Vinga P07 - Ale IBF P07-087  -  4  
13
11:00
sön
11:00    
Pojkar -07/08, Hall Of Flame
FBC Vinga P07 - Ale IBF P07-087  -  4  
13
10:00
sön
10:00    
Pojkar -09, Kärra Sporthall
Kärra IBK P08-09 Svart - Ale IBF P09 Blå2  -  0  

  Fler spelade matcher >>
 
Ale IBF på Facebook
Sponsorer