Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Ale Innebandyförening
Kommande matcher
FEBRUARI 2019
 
21
18:45
tor
18:45    
Pojkar -04, Kronan Älvängen
Ale IBF P04 - Floda IBK P05  -      
22
19:00
fre
19:00    
Damer Junior, Ale Kulturrum
Ale IBF - FBC Lerum  -      
23
10:00
lör
10:00    
Pojkar -09, Ale Kulturrum
Ale Innebandyförening - FBC Lerum 09 Svart  -      
23
11:00
lör
11:00    
Pojkar -07, Ale Kulturrum
Ale IBF P07 - Pixbo Wallenstam IBF P07 Rödrävar  -      
23
12:00
lör
12:00    
Herrar Junior, Agnebergshallen
Herrestads AIF - Ale IBF /Kärra IBK  -      
23
13:00
lör
13:00    
Pojkar -10, Mölnlycke Idrottshall
Pixbo Wallenstam IBK P10 Röd U10 - Ale IBF P10  -      
23
13:10
lör
13:10    
Flickor -06/07, Ale Kulturrum
Ale IBF F06 Grön - Dingle AIK F05-06  -      
23
13:20
lör
13:20    
Pojkar -04, Wallenstamhallen
Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit - Ale IBF P04  -      
23
13:30
lör
13:30    
Herrar Motion, Frölunda Kulturhus
FBC Vinga HV - Ale IBF  -      
23
14:00
lör
14:00    
Damer, Valhalla A-hall
Damer » 
Guldhedens IK D1 - Ale IBF
  -      
23
14:00
lör
14:00    
Flickor -06/07, Ekenskolan
Eken IBK F05-07 Gul - Ale IBF F06 Blå  -      
23
14:20
lör
14:20    
Pojkar -05, Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK P05 Blå - Ale IBF P05 Blå  -      
23
14:30
lör
14:30    
Flickor -02/03, Ale Kulturrum
Ale IBF F03 - FBC Lerum Svart  -      
23
15:00
lör
15:00    
Flickor -06/07, Hindås Idrottshall
Hindås IBK F06/07 - Ale IBF F07  -      
23
15:45
lör
15:45    
Pojkar -03, Stenungsund Arena
Stenungsunds IBK HJ 3 - Ale IBF P03  -      
24
08:00
sön
08:00    
Pojkar -11, Lundbystrand
 
Sammandrag - Ale Innebandyförening  -      
24
10:00
sön
10:00    
Flickor -04/05, Mölnlycke Idrottshall
Pixbo Wallenstam IBF F05 Röd - Ale IBF F04/05  -      
24
12:00
sön
12:00    
Pojkar -08, Bergumsskolan
IBK Bergum P07 Svart - Ale IBF P08  -      
24
12:50
sön
12:50    
Flickor -10/11, Lundbystrand 1
 
Ale Innebandyförening -   -      
24
14:30
sön
14:30    
Flickor -04/05, Björlanda Idrottshall
IK Zenith F02-03 - Ale IBF Mix  -      
24
16:10
sön
16:10    
Pojkar -05, Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
Utbynäs SK P04 - Ale IBF P05 Grön  -      
24
16:20
sön
16:20    
Flickor -08/09, Alléhallen
Floda IBK F08 - Ale IBF F08/09  -      
24
17:20
sön
17:20    
Herrar, Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
Herrar » 
Göteborg City IBK H4 - Ale IBF H4
  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
FEBRUARI 2019
 
17
13:00
sön
13:00    
Pojkar -06, Kronan Älvängen
Ale IBF P06 - IBF Backadalen P05 5  -  6  
16
14:30
lör
14:30    
Damer, Ale Kulturrum
Damer » 
Ale IBF - Burås IK D1
5  -  7  
16
12:00
lör
12:00    
Herrar, Ale Kulturrum
Herrar » 
Ale IBF H4 - Eken IBK H4
3  -  7  
 
10
16:00
sön
16:00    
Flickor -06/07, Hjällsnäshallen
FBC Lerum F07 Röd - Ale IBF F076  -  6  
10
13:30
sön
13:30    
Herrar, Hall Of Flame
Herrar » 
FBC Vinga H4 - Ale IBF H4
13  -  5  
10
09:30
sön
09:30    
Pojkar -06, Dingle Sport- och Idrottshall
Dingle AIK P05 - Ale IBF P068  -  4  
10
09:00
sön
09:00    
Pojkar -08, Björlanda Idrottshall
IK Zenith P07 Grön - Ale IBF P082  -  8  
09
17:50
lör
17:50    
Flickor -08/09, Ale Kulturrum
Ale IBF F08/09 - Surte IS IBK F081  -  2  
09
16:40
lör
16:40    
Flickor -06/07, Ale Kulturrum
Ale IBF F06 Blå - Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd1  -  8  
09
14:30
lör
14:30    
Damer, Ale Kulturrum
Damer » 
Ale IBF - Floda IBK D1
7  -  9  

  Fler spelade matcher >>
 
Ale IBF på Facebook
Sponsorer