SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ale Innebandyförening
Herr

Matcher
SEPTEMBER 2022
 
22
20:15
tor
20:15    
Kastellegårdshallen
IBK Kungälv H3 - Ale IBF Herr5  -  3  
OKTOBER 2022
 
16
sön
00:00    
Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
Utbynäs SK H6 - Ale IBF H6  -      
16
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H4 - KF Kortedalarna7  -  8  
 
17
19:00
mån
19:00    
Bohushallen
Surte IS IBK H6 - Ale IBF H610  -  9  
22
12:00
lör
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H4 - Utbynäs SK H416  -  4  
22
17:00
lör
17:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - Dingle AIK H65  -  6  
 
28
19:30
fre
19:30    
Hedenskolans Idrottshall
Öckerö IBK H4 - Ale IBF H44  -  9  
28
20:00
fre
20:00    
Aktiviteten A-Hall
Mölndals IBF H6 - Ale IBF H611  -  5  
NOVEMBER 2022
 
03
19:30
tor
19:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF H4 - Landvetter IBK H412  -  5  
06
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - Myggenäs IBK H68  -  2  
 
13
sön
00:00    
Hall Of Flame
FBC Vinga H6 - Ale IBF H6  -      
13
17:00
sön
17:00    
Bergumsskolan
IBK Bergum H4 - Ale IBF H48  -  8  
 
18
18:30
fre
18:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - Nödinge IBK H64  -  8  
20
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H4 - FBC Partille H46  -  3  
 
27
19:45
sön
19:45    
Pinntorps Idrottshall
Korsvägen BBK A-lag - Ale IBF H411  -  6  
 
29
19:30
tis
19:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - IBF Backadalen H64  -  1  
DECEMBER 2022
 
03
14:30
lör
14:30    
Stenungsund Arena
Stenungsunds IBK H6 - Ale IBF H6  -      
04
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H4 - Herrestads AIF WH Rockets H4  -      
 
10
18:15
lör
18:15    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - Floda IBK H6  -      
11
11:00
sön
11:00    
Valhalla A-hall
IBK Kungarna H4 - Ale IBF H4  -      
 
16
20:00
fre
20:00    
Lerum Arena C
FBC Lerum Utveckling H6 - Ale IBF H6  -      
17
16:45
lör
16:45    
Askims Sporthall
Lindås Rasta IBK H6 - Ale IBF H6  -      
JANUARI 2023
 
08
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - FBC Lerum Utveckling H6  -      
 
21
12:00
lör
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - Utbynäs SK H6   -      
22
sön
00:00    
Lundbystrand 3
KF Kortedalarna - Ale IBF H4  -      
 
29
sön
00:00    
Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
Utbynäs SK H4 - Ale IBF H4  -      
29
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - Surte IS IBK H6  -      
FEBRUARI 2023
 
03
19:30
fre
19:30    
Munkedals Idrottshall
Dingle AIK H6 - Ale IBF H6  -      
05
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H4 - Öckerö IBK H4  -      
 
11
12:00
lör
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - Mölndals IBF H6  -      
12
sön
00:00    
Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK H4 - Ale IBF H4  -      
 
19
sön
00:00    
Häggvallsskolan
Myggenäs IBK H6 - Ale IBF H6  -      
 
21
19:30
tis
19:30    
Ale Kulturrum
Ale IBF H4 - IBK Bergum H4  -      
24
19:00
fre
19:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - FBC Vinga H6  -      
26
sön
00:00    
Qvisthallen
FBC Partille H4 - Ale IBF H4  -      
26
19:30
sön
19:30    
Bohushallen
Nödinge IBK H6 - Ale IBF H6  -      
MARS 2023
 
05
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H4 - Korsvägen BBK A-lag  -      
 
10
19:30
fre
19:30    
Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
Herrestads AIF WH Rockets H4 - Ale IBF H4  -      
12
sön
00:00    
Tuve Sporthall
IBF Backadalen H6 - Ale IBF H6  -      
 
18
12:00
lör
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - Stenungsunds IBK H6  -      
19
12:00
sön
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H4 - IBK Kungarna H4  -      
 
26
sön
00:00    
Nova Floda Sportcenter
Floda IBK H6 - Ale IBF H6  -      
APRIL 2023
 
01
12:00
lör
12:00    
Ale Kulturrum
Ale IBF H6 - Lindås Rasta IBK H6  -      
 
Viktiga länkar
Sponsorer