SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ale Innebandyförening

Spelade matcher
APRIL 2024
 
11
18:15
tor
18:15    
F16/17, Skepplanda Idrottshall
 
F16/17 » 
Skepplanda BTK Innebandy - Ale Innebandyförening
  -      
MARS 2024
 
24
12:45
sön
12:45    
P13, Kastellegårdshallen
P13 » 
IBK Kungälv P13 Blå - Ale IBF P13 Blå
  -      
24
12:00
sön
12:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - IBF Backadalen F11/12 Svart
  -      
24
11:15
sön
11:15    
P09, Almåshallen A
P09 » 
Lindome IBK P10 Lila - Ale IBF P09
2  -  1  
24
11:00
sön
11:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - IBF Backadalen F13 Röd. Avslutningsmiddag 14-15.30
  -      
24
10:00
sön
10:00    
F14/15, Ale Kulturrum
F14/15 » 
Ale IBF F14/15 - Hindås IBK F13/14
  -      
24
09:00
sön
09:00    
P14/15, Ale Kulturrum
P14/15 » 
Ale IBF P14 - Floda IBK P14
  -      
24
09:00
sön
09:00    
P16/17, Kronans Idrottshall
 
P16/17 » 
Ale Innebandyförening Pojkar -16/17 - Sammandrag
  -      
23
16:30
lör
16:30    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - IBK Kungälv / Surte IS IBK F08/09
4  -  9  
23
14:30
lör
14:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - IBK Göteborg/IBK Bergum D2
12  -  3  
23
13:00
lör
13:00    
F10/11, Nova Floda Sportcenter
F10/11 » 
Floda IBK F11/12 - Ale IBF F10/11
4  -  0  
23
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - KFKD H4
4  -  3  
23
10:10
lör
10:10    
P11, Ekenhallen 1
P11 » 
Eken IBK P11 - Ale IBF P11
3  -  5  
23
10:00
lör
10:00    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 - FBC Vinga P10 Svart
3  -  10
22
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 - Onsala IBK DamJunior1  -  4  
 
17
15:40
sön
15:40    
Dam, Wallenstam Arena A
Dam » 
Pixbo IBF D2 - Ale IBF D2
4  -  6  
17
15:00
sön
15:00    
Damjunior, Presse Idrottshall
Onsala IBK DamJunior - Ale IBF F06/074  -  5  
17
12:40
sön
12:40    
F08/09, Kärra Sporthall
F08/09 » 
Kärra IBK F09/10 - Ale IBF F08/09
4  -  3  
17
12:00
sön
12:00    
P14/15, Häggvallsskolan
P14/15 » 
Myggenäs IBK P 14 - Ale IBF P14
  -      
17
11:00
sön
11:00    
Herr, Wallenstam Arena A
Herr » 
Pixbo IBF H4 - Ale IBF H4
6  -  7  
17
10:30
sön
10:30    
F14/15, Lundbyskolans sporthall A-hall
F14/15 » 
IBF Backadalen F14 Röd - Ale IBF F14/15
  -      
16
16:20
lör
16:20    
P09, Hjällsnäshallen A-hallen
P09 » 
FBC Lerum Utveckling P10 Svart - Ale IBF P09
2  -  7  
16
16:10
lör
16:10    
F10/11, Kärra Sporthall
F10/11 » 
Kärra IBK F11/12 - Ale IBF F10/11
2  -  1  
16
14:30
lör
14:30    
F12/13, Hedenskolans Idrottshall
F12/13 » 
Öckerö IBK F13-14 - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
16
12:30
lör
12:30    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - FBC Lerum Utveckling P10 Röd
5  -  3  
16
11:00
lör
11:00    
P13, Ale Kulturrum
P13 » 
Ale IBF P13 Blå - Lindås IBK P13 Turkos
  -      
16
10:30
lör
10:30    
P10, Häggvallsskolan
P10 » 
Myggenäs IBK P-10 - Ale IBF P10
6  -  6  
16
10:00
lör
10:00    
P12, Ale Kulturrum
P12 » 
Ale IBF P12 - IBK Kungälv P12 Blå
  -      
16
09:00
lör
09:00    
F12/13, Ekenhallen 1
F12/13 » 
Eken IBK F12/13 Gul - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
14
20:30
tor
20:30    
Dam, Pinntorps Idrottshall
Dam » 
Landvetter IBK D2 - Ale IBF D2
7  -  0  
 
10
17:40
sön
17:40    
F08/09, Rydsbergshallen
F08/09 » 
FBC Lerum Utveckling Röd - Ale IBF F08/09
2  -  0  
10
15:30
sön
15:30    
P11, Santoshallen
P11 » 
IBF Älvstranden P10 - Ale IBF P11
2  -  7  
10
14:00
sön
14:00    
P12, Wallenstam Arena B
P12 » 
Pixbo IBK P12 Vit - Ale IBF P12
  -      
10
12:45
sön
12:45    
F12/13, Munkegärdehallen
F12/13 » 
IBK Kungälv F13/14 - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
10
11:00
sön
11:00    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - Öckerö IBK D2
10  -  2  
10
10:30
sön
10:30    
Herr, Lundenhallen
Herr » 
Guldhedens IK H4 - Ale IBF H4
7  -  7  
10
10:00
sön
10:00    
F14/15, Santoshallen
F14/15 » 
IBF Älvstranden F14/15/16 - Ale IBF F14/15
  -      
09
15:50
lör
15:50    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - IBK Bergum F10/11
5  -  3  
09
15:45
lör
15:45    
Damjunior, Norrahammars Sporthall
Månsarps IBK - Ale IBF/Kärra IBK7  -  5  
09
14:40
lör
14:40    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - Frölunda IBK P08/09 Röd
5  -  2  
09
13:30
lör
13:30    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 - Pixbo IBF P10 Vit
3  -  4  
09
12:00
lör
12:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - IBK Göteborg F12-13
  -      
09
11:00
lör
11:00    
P13, Ale Kulturrum
P13 » 
Ale IBF P13 Blå - IBF Backadalen P13 Röd
  -      
09
10:00
lör
10:00    
P14/15, Ale Kulturrum
P14/15 » 
Ale IBF P14 - Frölunda IBK P14
  -      
08
19:30
fre
19:30    
Damjunior, Idrottshuset, Vänersborg
IBK Vänersborg DJ - Ale IBF F06/070  -  3  
08
18:30
fre
18:30    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - Lindome IBK P10 Lila
3  -  3  
 
03
17:10
sön
17:10    
P09, Kastellegårdshallen
P09 » 
IBK Kungälv P10 - Ale IBF P09
4  -  5  
03
14:15
sön
14:15    
P14/15, Bergumsskolan
P14/15 » 
IBK Bergum P14/15 Rosa - Ale IBF P14
  -      
03
13:15
sön
13:15    
Damjunior, Wallenstam Arena B
Pixbo IBF F08 - Ale IBF F06/075  -  3  
03
12:00
sön
12:00    
F14/15, Ale Kulturrum
F14/15 » 
Ale IBF F14/15 - Lindås IBK F14-15 Svart
  -      
03
11:00
sön
11:00    
P13, Ale Kulturrum
P13 » 
Ale IBF P13 Blå - IBF Älvstranden P13
  -      
03
10:00
sön
10:00    
P12, Ale Kulturrum
P12 » 
Ale IBF P12 - Landvetter IBK P12 Vit
  -      
02
16:30
lör
16:30    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 - Lindome IBK DJ0  -  2  
02
15:20
lör
15:20    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - Dingle AIK F09/11 Blå
5  -  8  
02
14:10
lör
14:10    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - Lindome IBK F10/11
0  -  11
02
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Utbynäs SK H4
7  -  4  
02
10:10
lör
10:10    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 - IK Zenith P-10 Vit
1  -  4  
02
10:00
lör
10:00    
F12/13, Pinntorps Idrottshall
F12/13 » 
Landvetter IBK F13/14 - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
02
09:00
lör
09:00    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - IBK Kungälv P11 svart
5  -  4  
01
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF/Kärra IBK - Stenungsunds IBK/IBK Kungälv4  -  5  
FEBRUARI 2024
 
25
16:30
sön
16:30    
P11, Wallenstam Arena A
P11 » 
Pixbo IBF P10/11 - Ale IBF P11
4  -  1  
25
11:30
sön
11:30    
P09, Kviberg Arena B
P09 » 
Utbynäs SK P 09/10 - Ale IBF P09
4  -  9  
25
11:10
sön
11:10    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 - Landvetter IBK D utveckling3  -  2  
25
11:00
sön
11:00    
F14/15, Rydsbergshallen
F14/15 » 
FBC Lerum F14 Vit - Ale IBF F14/15
  -      
25
10:00
sön
10:00    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - IBF Älvstranden F09/10/11 Vit
2  -  5  
25
09:00
sön
09:00    
P13, Almåshallen B
P13 » 
Lindome IBK P13 Lila - Ale IBF P13 Blå
  -      
25
09:00
sön
09:00    
P16/17, Megasammandrag Lundbystrandshallen
 
P16/17 » 
Megasammandrag Lundbystrandshallen - Ale Innebandyförening Pojkar -16/17
  -      
24
16:30
lör
16:30    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - Eken IBK P11
3  -  3  
24
15:40
lör
15:40    
F08/09, Pinntorps Idrottshall
F08/09 » 
Landvetter IBK F09 Blå - Ale IBF F08/09
8  -  0  
24
14:30
lör
14:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - IBK Kungälv D2
9  -  4  
24
12:20
lör
12:20    
P10, Aktiviteten A-Hall
P10 » 
Mölndals IBF P10 Vit - Ale IBF P10
9  -  4  
24
12:00
lör
12:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - FBC Lerum F13 Röd
  -      
24
11:00
lör
11:00    
P12, Ale Kulturrum
P12 » 
Ale IBF P12 - IBF Backadalen P12
  -      
24
10:00
lör
10:00    
P14/15, Ale Kulturrum
P14/15 » 
Ale IBF P14 - Lindås IBK P14 Gul
  -      
23
19:30
fre
19:30    
Herr, Hedenskolans Idrottshall
Herr » 
Öckerö IBK H4 - Ale IBF H4
10  -  7  
23
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF/Kärra IBK - Lindås IBF 0  -  6  
21
18:40
ons
18:40    
F08/09, Kronan Älvängen
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - FBC Partille F09/11 Blå
4  -  0  
20
20:00
tis
20:00    
Damjunior, Qvisthallen
FBC Partille/Floda IBK - Ale IBF/Kärra IBK0  -  9  
20
19:30
tis
19:30    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - FBC Partille H4
2  -  5  
 
11
10:30
sön
10:30    
Dam, Lundbystrand 1
Dam » 
IBK Älvstranden Dam - Ale IBF D2
2  -  10
11
10:00
sön
10:00    
P10, Hall Of Flame
P10 » 
FBC Vinga P10 Svart - Ale IBF P10
1  -  2  
10
13:00
lör
13:00    
Herr, Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
Herr » 
Herrestads AIF Rockets H4 - Ale IBF H4
2  -  5  
10
11:00
lör
11:00    
F10/11, Tuve Sporthall
F10/11 » 
IBF Backadalen F09/10 - Ale IBF F10/11
7  -  1  
09
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF/Kärra IBK - Pixbo IBF/Pixbo IBK3  -  3  
09
18:45
fre
18:45    
F08/09, Ekenhallen 1
F08/09 » 
Eken IBK F09/10 - Ale IBF F08/09
3  -  3  
 
04
14:00
sön
14:00    
P11, Rydsbergshallen
P11 » 
FBC Lerum Utveckling P10 Röd - Ale IBF P11
12  -  2  
04
13:45
sön
13:45    
P13, Kastellegårdshallen
P13 » 
IBK Kungälv P13 Blå - Ale IBF P13 Blå
  -      
04
13:15
sön
13:15    
P14/15, Bergumsskolan
P14/15 » 
IBK Bergum P14/15 Rosa - Ale IBF P14
  -      
04
12:30
sön
12:30    
F12/13, Kronan Älvängen
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - Dingle AIK F12-14
  -      
04
11:30
sön
11:30    
F14/15, Kronans Idrottshall
F14/15 » 
Ale IBF F14/15 - IBK Bergum F14/15
  -      
04
10:00
sön
10:00    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - Pixbo IBF F09 Röd
0  -  11
03
16:40
lör
16:40    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - Hindås IBK F10/11
2  -  4  
03
14:30
lör
14:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - Dingle AIK D2
7  -  1  
03
12:00
lör
12:00    
F12/13, Tuve Sporthall
F12/13 » 
IBF Backadalen F13 Svart - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
03
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - IBK Göteborg H4
3  -  5  
03
10:10
lör
10:10    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - FBC Lerum Utveckling P10 Svart
4  -  1  
03
10:00
lör
10:00    
P12, Ekenhallen 1
P12 » 
Eken IBK P12 - Ale IBF P12
  -      
03
09:00
lör
09:00    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 - Myggenäs IBK P-10
6  -  1  
JANUARI 2024
 
28
16:30
sön
16:30    
P09, Skyttesskolan
P09 » 
Frölunda IBK P08/09 Röd - Ale IBF P09
2  -  3  
28
13:00
sön
13:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 - Pixbo IBF F084  -  2  
27
16:00
lör
16:00    
Dam, Frölunda Kulturhus
Dam » 
FBC Vinga D2 - Ale IBF D2
3  -  9  
27
14:30
lör
14:30    
Herr, Lundenhallen
Herr » 
Sörgårdens IBF H4 - Ale IBF H4
10  -  3  
27
13:40
lör
13:40    
F10/11, Wallenstam Arena B
F10/11 » 
Pixbo IBF F11 - Ale IBF F10/11
2  -  1  
27
12:30
lör
12:30    
P10, Wallenstam Arena B
P10 » 
Pixbo IBF P10 Vit - Ale IBF P10
5  -  3  
27
12:20
lör
12:20    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 - IBK Vänersborg DJ0  -  1  
27
11:10
lör
11:10    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - Floda IBK / FBC Partille F08/09
0  -  3  
27
10:00
lör
10:00    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - IBF Älvstranden P10
2  -  1  
26
20:15
fre
20:15    
Damjunior, Rydsbergshallen
FBC Lerum - Ale IBF/Kärra IBK6  -  3  
24
17:45
ons
17:45    
F12/13, Bohushallen
F12/13 » 
Surte IS IBK F12 Blå #vår - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
 
21
15:10
sön
15:10    
P11, Munkegärdehallen
P11 » 
IBK Kungälv P11 svart - Ale IBF P11
5  -  2  
21
14:30
sön
14:30    
P10, Björlanda Idrottshall
P10 » 
IK Zenith P-10 Vit - Ale IBF P10
5  -  8  
21
14:00
sön
14:00    
Damjunior, Almåshallen A
Lindome IBK DJ - Ale IBF F06/072  -  3  
21
12:00
sön
12:00    
F12/13, Santoshallen
F12/13 » 
IBF Älvstranden F12/13 - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
21
12:00
sön
12:00    
P14/15, Ale Kulturrum
P14/15 » 
Ale IBF P14 - Lindome IBK P14 Lila
  -      
21
11:00
sön
11:00    
F14/15, Ale Kulturrum
F14/15 » 
Ale IBF F14/15 - Lindome IBK F14/15 Grön
  -      
21
10:00
sön
10:00    
P12, Ale Kulturrum
P12 » 
Ale IBF P12 - Lindås IBK P12 Turkos
  -      
20
14:30
lör
14:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - Guldhedens IK D2
6  -  1  
20
12:15
lör
12:15    
F08/09, Pinntorps Idrottshall
F08/09 » 
Landvetter IBK F09 vit - Ale IBF F08/09
4  -  1  
20
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - IBK Bergum H4
4  -  6  
20
10:00
lör
10:00    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - IBK Kungälv P10
1  -  4  
19
20:15
fre
20:15    
Damjunior, Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK - Ale IBF/Kärra IBK13  -  5  
 
14
18:30
sön
18:30    
Herr, Pinntorps Idrottshall
Herr » 
Landvetter IBK H4 - Ale IBF H4
8  -  6  
14
15:00
sön
15:00    
Damjunior, Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK D utveckling - Ale IBF F06/074  -  2  
14
12:30
sön
12:30    
F12/13, Kronans Idrottshall
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - Lindås IBK F12-13 Svart
  -      
14
11:30
sön
11:30    
F12/13, Kronans Idrottshall
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - Utbynäs SK F 12/13
  -      
14
11:00
sön
11:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF/Kärra IBK - Lindås IBK 2  -  3  
14
09:00
sön
09:00    
P13, Pinntorps Idrottshall
P13 » 
Landvetter IBK P13 - Ale IBF P13 Blå
  -      
14
09:00
sön
09:00    
P14/15, Santoshallen
P14/15 » 
IBF Älvstranden P14 - Ale IBF P14
  -      
13
17:15
lör
17:15    
F14/15, Bergagårdshallen
F14/15 » 
Öckerö IBK F14/15 - Ale IBF F14/15
  -      
13
14:40
lör
14:40    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - Dingle AIK F10/11 Vit
4  -  6  
13
13:30
lör
13:30    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - FBC Lerum F10/11 Röd
0  -  2  
13
13:00
lör
13:00    
P12, Aktiviteten A-Hall. Frejagatan 1, mölndal
P12 » 
Mölndals IBF P12 - Ale IBF P12
  -      
13
12:20
lör
12:20    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - Utbynäs SK P 09/10
5  -  2  
13
11:10
lör
11:10    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 - Mölndals IBF P10 Vit
0  -  2  
13
10:00
lör
10:00    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - Pixbo IBF P10/11
5  -  4  
12
20:00
fre
20:00    
Dam, Rydsbergshallen
Dam » 
FBC Lerum D2 - Ale IBF D2
2  -  5  
 
06
17:15
lör
17:15    
P11, Lindströms Bil
P11 » 
Fröjereds IBF - Ale Innebandyförening
  -      
05
16:15
fre
16:15    
P11, Arena A Pågen
P11 » 
Ale Innebandyförening - IBK Lockerud
  -      
05
11:30
fre
11:30    
P11, Arena C Maxi Stormarknad
P11 » 
KFUM Jönköping Vit - Ale Innebandyförening
  -      
DECEMBER 2023
 
17
17:40
sön
17:40    
P09, Skyttesskolan
P09 » 
Frölunda IBK P08/09 Röd - Ale IBF P09
3  -  4  
17
12:00
sön
12:00    
P12, Kronans Idrottshall
P12 » 
Ale IBF P12 - Pixbo IBK P12 Vit
  -      
17
11:00
sön
11:00    
P14/15, Kronans Idrottshall
P14/15 » 
Ale Innebandyförening - FBC Lerum utveckling
  -      
17
10:00
sön
10:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 - Pixbo IBF DJ2  -  3  
17
10:00
sön
10:00    
F12/13, Torpahallen
F12/13 » 
Utbynäs SK F 12/13 - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
17
10:00
sön
10:00    
F14/15, Kronans Idrottshall
F14/15 » 
Ale IBF F14/15 - IBF Älvstranden F14/15/16
  -      
16
14:00
lör
14:00    
Dam, Torpahallen
Dam » 
IBK Göteborg/IBK Bergum D2 - Ale IBF D2
7  -  8  
16
13:30
lör
13:30    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - IBK Kungälv / Surte IS IBK F08/09
2  -  3  
16
12:20
lör
12:20    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - Hindås IBK F10/11 Blå
0  -  7  
16
11:45
lör
11:45    
P13, Häggvallsskolan
P13 » 
Myggenäs IBK P-13 - Ale IBF P13 Blå
  -      
16
11:30
lör
11:30    
F12/13, Pinntorps Idrottshall
F12/13 » 
Landvetter IBK F13/14 - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
16
11:10
lör
11:10    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - IBK Kungälv P11 svart
2  -  7  
16
11:00
lör
11:00    
Damjunior, Stadsskogshallen, Alingsås
IBK Alingsås - Ale IBF/Kärra IBK3  -  1  
16
10:00
lör
10:00    
Herr, Lundbystrand 1
Herr » 
KFKD H4 - Ale IBF H4
7  -  11
16
10:00
lör
10:00    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 - Myggenäs IBK P-10
2  -  1  
 
10
14:00
sön
14:00    
F14/15, Kronans Idrottshall
F14/15 » 
Ale IBF F14/15 - Lindome IBK F14/15 Grön
  -      
10
13:15
sön
13:15    
P12, Bergumsskolan
P12 » 
IBK Bergum P12 - Ale IBF P12
  -      
10
13:00
sön
13:00    
F12/13, Kronan Älvängen
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - IBK Bergum F12/13
  -      
10
12:00
sön
12:00    
P14/15, Kronans Idrottshall
P14/15 » 
Ale Innebandyförening - IBF Backadalen
  -      
10
11:10
sön
11:10    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - Kärra IBK P10 Röd
8  -  11
10
11:00
sön
11:00    
P13, Kronan Älvängen
P13 » 
Ale IBF P13 Blå - Lindås IBK P13 Turkos
  -      
10
10:00
sön
10:00    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - Eken IBK P11
6  -  1  
09
16:40
lör
16:40    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - Landvetter IBK F09 vit
2  -  3  
09
15:45
lör
15:45    
P10, Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
P10 » 
Herrestads AIF WH Rockets P09/10 - Ale IBF P10
1  -  5  
09
14:30
lör
14:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - Pixbo IBF D2
4  -  1  
09
14:30
lör
14:30    
Damjunior, Idrottshuset, Vänersborg
IBK Vänersborg DJ - Ale IBF F06/072  -  3  
09
13:30
lör
13:30    
F12/13, Almåshallen B
F12/13 » 
Lindome IBK F13 Grön - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
09
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Pixbo IBF H4
3  -  7  
08
20:00
fre
20:00    
Damjunior, Kärra Sporthall
Ale IBF/Kärra IBK - Månsarps IBK 2  -  3  
 
03
12:30
sön
12:30    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 - Warberg IBF Junior4  -  2  
03
11:00
sön
11:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - Lindome IBK F13 Lila
  -      
03
10:00
sön
10:00    
P09, Hjällsnäshallen B-hallen
P09 » 
FBC Lerum Utveckling P10 Svart - Ale IBF P09
2  -  5  
02
17:00
lör
17:00    
Damjunior, Stadsskogshallen, Alingsås
Ale IBF - IBK Vänersborg 1  -  2  
02
17:00
lör
17:00    
F08/09, Stadsskogshallen, Alingsås
F08/09 » 
Ale IBF - IBK Vänersborg
1  -  2  
02
17:00
lör
17:00    
P13, Häggvallsskolan
P13 » 
Myggenäs IBK P13-14 - Ale IBF P13 Blå
  -      
02
15:20
lör
15:20    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - Lindome IBK F10/11
0  -  1  
02
14:45
lör
14:45    
Damjunior, Stadsskogshallen, Alingsås
IBK Alingsås - Ale IBF 9  -  2  
02
14:45
lör
14:45    
F08/09, Stadsskogshallen, Alingsås
F08/09 » 
IBK Alingsås - Ale IBF
9  -  2  
02
14:15
lör
14:15    
P12, Askims Sporthall
P12 » 
Lindås IBK P12 Turkos - Ale IBF P12
  -      
02
14:10
lör
14:10    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - Landvetter IBK P11 Blå
5  -  3  
02
14:00
lör
14:00    
F12/13, Wallenstam Arena B
F12/13 » 
Pixbo IBK F13/14 Rödrävar - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
02
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Guldhedens IK H4
6  -  5  
02
11:15
lör
11:15    
Damjunior, Stadsskogshallen, Alingsås
Ale IBF - Dingle AIK 1  -  2  
02
11:15
lör
11:15    
F08/09, Stadsskogshallen, Alingsås
F08/09 » 
Ale IBF - Dingle AIK
1  -  2  
02
10:00
lör
10:00    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 - IBK Kungälv P10 vit
5  -  4  
01
19:30
fre
19:30    
Dam, Hedenskolans Idrottshall
Dam » 
Öckerö IBK D2 - Ale IBF D2
5  -  7  
NOVEMBER 2023
 
26
18:15
sön
18:15    
Herr, Kviberg Arena B
Herr » 
Utbynäs SK H4 - Ale IBF H4
1  -  4  
26
13:30
sön
13:30    
P10, Kronan Älvängen
P10 » 
Ale IBF P10 - Överby IBK P09/11
5  -  6  
26
13:25
sön
13:25    
F08/09, Rydsbergshallen
F08/09 » 
FBC Lerum Utveckling Röd - Ale IBF F08/09
5  -  2  
26
12:00
sön
12:00    
F10/11, Stadsskogshallen, Alingsås
F10/11 » 
IBK Alingsås F08/11 - Ale IBF F10/11
7  -  1  
26
12:00
sön
12:00    
F12/13, Kronan Älvängen
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - Öckerö IBK F13-14
  -      
26
11:00
sön
11:00    
P13, Kronan Älvängen
P13 » 
Ale IBF P13 Blå - IBK Kungälv P13 Blå
  -      
26
10:00
sön
10:00    
F14/15, Rydsbergshallen
F14/15 » 
FBC Lerum F14 Vit - Ale IBF F14/15
  -      
25
13:30
lör
13:30    
F12/13, Kronan Älvängen
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - FBC Lerum F13 Röd
  -      
24
20:00
fre
20:00    
Damjunior, Stenungsund Arena
Stenungsunds IBK/IBK Kungälv - Ale IBF/Kärra IBK9  -  4  
23
19:30
tor
19:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - Kärra IBK D2
  -      
20
20:25
mån
20:25    
Damjunior, Lindås Waves Arena
Lindås IBF - Ale IBF/Kärra IBK10  -  1  
 
19
18:45
sön
18:45    
Dam, Kastellegårdshallen
Dam » 
IBK Kungälv D2 - Ale IBF D2
4  -  3  
19
14:15
sön
14:15    
P13, Bergumsskolan
P13 » 
IBK Bergum P13 Svart - Ale IBF P13 Blå
  -      
19
13:20
sön
13:20    
F12/13, Vattenpalatset
F12/13 » 
FBC Lerum F13 Svart - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
19
13:15
sön
13:15    
P14/15, Bergumsskolan
P14/15 » 
Lynx - Ale Innebandyförening
  -      
19
12:00
sön
12:00    
F14/15, Kronan Älvängen
F14/15 » 
Ale IBF F14/15 - Öckerö IBK F14/15
  -      
19
11:00
sön
11:00    
F12/13, Kronan Älvängen
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - Lindås IBK F12-13 Svart
  -      
19
10:00
sön
10:00    
P12, Kronans Idrottshall
P12 » 
Ale IBF P12 - IBK Kungälv P12 Svart
  -      
18
15:20
lör
15:20    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - Pixbo IBF F09 Röd
3  -  9  
18
14:10
lör
14:10    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - Öckerö IBK P10 Blå
8  -  1  
18
12:30
lör
12:30    
P10, Munkedals Idrottshall
P10 » 
Dingle AIK P09-11 - Ale IBF P10
5  -  4  
18
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Öckerö IBK H4
8  -  8  
18
10:15
lör
10:15    
F10/11, Kärra Sporthall
F10/11 » 
Kärra IBK F11/12 - Ale IBF F10/11
4  -  6  
17
18:40
fre
18:40    
P11, Askims Sporthall
P11 » 
Lindås IBK P11 Svart - Ale IBF P11
2  -  5  
15
20:10
ons
20:10    
Damjunior, Lindås Waves Arena
Lindås IBK / Särö IBK F08 - Ale IBF F06/075  -  3  
 
12
14:20
sön
14:20    
P12, Wallenstam Arena B
P12 » 
Pixbo IBK P12 Vit - Ale IBF P12
  -      
12
12:00
sön
12:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - IBK Göteborg F12-13
  -      
12
11:00
sön
11:00    
F14/15, Tuve Sporthall
F14/15 » 
IBF Backadalen F14 Röd - Ale IBF F14/15
  -      
12
11:00
sön
11:00    
P13, Ale Kulturrum
P13 » 
Ale IBF P13 Blå - IBK Kungälv P13 Blå
  -      
12
10:00
sön
10:00    
P14/15, Ale Kulturrum
P14/15 » 
Ale Innebandyförening - Lindas IBK
  -      
12
09:30
sön
09:30    
F12/13, Ekenhallen 1
F12/13 » 
Eken IBK F12/13 Gul - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
11
18:20
lör
18:20    
Herr, Qvisthallen
Herr » 
FBC Partille H4 - Ale IBF H4
6  -  3  
11
16:40
lör
16:40    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 - Lindome IBK DJ2  -  1  
11
15:30
lör
15:30    
F08/09, Bohushallen
F08/09 » 
IBK Kungälv / Surte IS IBK F08/09 - Ale IBF F08/09
4  -  3  
11
14:30
lör
14:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - Landvetter IBK D2
5  -  0  
11
13:30
lör
13:30    
P10, Häggvallsskolan
P10 » 
Myggenäs IBK P-10 - Ale IBF P10
9  -  6  
11
12:30
lör
12:30    
P09, Tuve Sporthall
P09 » 
IBF Backadalen P10 - Ale IBF P09
4  -  0  
11
12:20
lör
12:20    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - Herrestads AIF WH Rockets P11
9  -  2  
11
12:00
lör
12:00    
P12, Pinntorps Idrottshall
P12 » 
Landvetter IBK P12 Vit - Ale IBF P12
  -      
11
11:10
lör
11:10    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - IBK Bergum F10/11
2  -  1  
10
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF/Kärra IBK - FBC Partille/Floda IBK3  -  0  
08
20:00
ons
20:00    
Damjunior, Wallenstam Arena A
Pixbo IBF/Pixbo IBK - Ale IBF/Kärra IBK7  -  2  
 
04
16:30
lör
16:30    
P11, Nova Floda Sportcenter
P11 » 
Floda IBK P10/11 Vit - Ale IBF P11
6  -  1  
OKTOBER 2023
 
29
12:00
sön
12:00    
F14/15, Munkedals Idrottshall
F14/15 » 
Dingle AIK F12-14 - Ale IBF F14/15
  -      
29
11:20
sön
11:20    
F08/09, Pinntorps Idrottshall
F08/09 » 
Landvetter IBK F09 vit - Ale IBF F08/09
2  -  1  
29
11:00
sön
11:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - Landvetter IBK F13/14
  -      
29
10:10
sön
10:10    
P09, Pinntorps Idrottshall
P09 » 
Landvetter IBK P10 Vit - Ale IBF P09
3  -  1  
29
10:00
sön
10:00    
P13, Kviberg Arena B
P13 » 
Utbynäs SK P 12/13 Blå - Ale IBF P13 Blå
  -      
28
18:00
lör
18:00    
Damjunior, Presse Idrottshall
Onsala IBK DamJunior - Ale IBF F06/070  -  4  
28
15:45
lör
15:45    
P14/15, Kyrkenorumskolans idrottshall
P14/15 » 
Stenungsund IBK - Ale Innebandyförening
  -      
28
14:30
lör
14:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - IBK Älvstranden Dam
11  -  2  
28
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Herrestads AIF Rockets H4
15  -  0  
28
11:00
lör
11:00    
F10/11, Wallenstam Arena B
F10/11 » 
Pixbo IBF F11 - Ale IBF F10/11
5  -  2  
28
10:00
lör
10:00    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 - Herrestads AIF WH Rockets P09/10
3  -  4  
27
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF/Kärra IBK - FBC Lerum 2  -  1  
 
22
14:00
sön
14:00    
F12/13, Tuve Sporthall
F12/13 » 
IBF Backadalen F13 Svart - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
22
14:00
sön
14:00    
P10, Kastellegårdshallen
P10 » 
IBK Kungälv P10 vit - Ale IBF P10
2  -  6  
22
13:00
sön
13:00    
P12, Ale Kulturrum
P12 » 
Ale IBF P12 - IBK Bergum P12
  -      
22
13:00
sön
13:00    
P14/15, Vallhamra sportcenter
P14/15 » 
Ale Innebandyförening - Sammandrag
  -      
22
13:00
sön
13:00    
P14/15, Skytteskolan
P14/15 » 
Frölunda IBK - Ale Innebandyförening
  -      
22
12:00
sön
12:00    
P13, Ale Kulturrum
P13 » 
Ale IBF P13 Blå - Lindome IBK P13 Lila
  -      
22
11:00
sön
11:00    
F14/15, Ale Kulturrum
F14/15 » 
Ale IBF F14/15 - IBK Bergum F14/15
  -      
22
10:00
sön
10:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - Lindome IBK F13 Lila
  -      
21
16:00
lör
16:00    
Herr, Torpahallen
Herr » 
IBK Göteborg H4 - Ale IBF H4
5  -  5  
21
14:15
lör
14:15    
Dam, Munkedals Idrottshall
Dam » 
Dingle AIK D2 - Ale IBF D2
4  -  13
21
11:10
lör
11:10    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - IK Zenith F12
2  -  1  
21
10:00
lör
10:00    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - IK Zenith P-10 Vit
6  -  5  
21
09:00
lör
09:00    
P11, Wallenstam Arena B
P11 » 
Pixbo IBF P10/11 - Ale IBF P11
6  -  3  
20
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF F06/07 - FBC Lerum Akademi2  -  2  
19
20:15
tor
20:15    
Damjunior, Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK D utveckling - Ale IBF F06/074  -  3  
17
19:30
tis
19:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - FBC Vinga D2
5  -  3  
 
15
17:15
sön
17:15    
F14/15, Askims Sporthall
F14/15 » 
Lindås IBK F14-15 Svart - Ale IBF F14/15
  -      
15
14:30
sön
14:30    
F10/11, Lerum Arena C
F10/11 » 
FBC Lerum F10/11 Röd - Ale IBF F10/11
11  -  0  
15
14:00
sön
14:00    
P12, Kronans Idrottshall
P12 » 
Ale Innebandyförening - Lindås
  -      
15
13:00
sön
13:00    
F12/13, Kronan Älvängen
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - IBF Älvstranden F12/13
  -      
15
11:00
sön
11:00    
P13, Kronan Älvängen
P13 » 
Ale IBF P13 Blå - FBC Partille P 13 Röd
  -      
15
10:00
sön
10:00    
P14/15, Kronans Idrottshall
P14/15 » 
Ale Innebandyförening - Floda IBK
  -      
15
09:00
sön
09:00    
F12/13, Almåshallen B
F12/13 » 
Lindome IBK F13 Lila - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
15
09:00
sön
09:00    
P09, Almåshallen A
P09 » 
Lindome IBK P10 Lila - Ale IBF P09
4  -  2  
14
14:00
lör
14:00    
P10, Nordby Supermarkethallen
P10 » 
Överby IBK P09/11 - Ale IBF P10
5  -  1  
14
11:10
lör
11:10    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - FBC Lerum Utveckling Röd
4  -  4  
14
10:00
lör
10:00    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - IBK Bergum P 10/11
8  -  3  
13
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF/Kärra IBK - Landvetter IBK 3  -  2  
12
19:30
tor
19:30    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Sörgårdens IBF H4
5  -  3  
 
08
15:00
sön
15:00    
Herr, Bergumsskolan
Herr » 
IBK Bergum H4 - Ale IBF H4
2  -  5  
08
12:00
sön
12:00    
Dam, Valhalla A-hall
Dam » 
Guldhedens IK D2 - Ale IBF D2
2  -  5  
08
10:00
sön
10:00    
P11, Torpahallen
P11 » 
IBK Göteborg P09/10 Vit - Ale IBF P11
8  -  1  
07
15:10
lör
15:10    
F08/09, Wallenstam Arena B
F08/09 » 
Pixbo IBF F09 Röd - Ale IBF F08/09
2  -  2  
07
12:20
lör
12:20    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - IBK Kungälv P10
0  -  4  
07
11:10
lör
11:10    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 - Dingle AIK P09-11
2  -  11
07
10:00
lör
10:00    
F10/11, Ale Kulturrum
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - IBK Kungälv F10/11/12
  -      
06
18:30
fre
18:30    
Damjunior, Lindås Waves Arena
Lindås IBK - Ale IBF/Kärra IBK5  -  4  
SEPTEMBER 2023
 
30
14:30
lör
14:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - FBC Lerum D2
5  -  3  
30
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Landvetter IBK H4
3  -  5  
29
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale IBF/Kärra IBK - IBK Alingsås 3  -  3  
 
24
13:45
sön
13:45    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
IBK Kungälv F08/09 - Kärra IBK F08/09
  -      
24
11:00
sön
11:00    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - Kärra IBK F08/09
0  -  0  
24
10:15
sön
10:15    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 - IBK Kungälv / Surte IS IBK F08/09
0  -  0  
23
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale Innebandyförening - Kärra
  -      
 
12
19:00
tis
19:00    
Dam, Mimershallen
Dam » 
IBK Kungälv - Ale Innebandyförening
  -      
 
03
09:00
sön
09:00    
Dam, Lundbystrand 4
Dam » 
Fristad - Ale Innebandyförening
  -      
02
22:00
lör
22:00    
Dam, Lundbystrand 3
Dam » 
Ik zenith - Ale Innebandyförening
  -      
02
12:00
lör
12:00    
Dam, Lundbystrand 1
Dam » 
Grantofta IBK - Ale Innebandyförening
  -      
02
08:00
lör
08:00    
Dam, Lundbystrand 4
Dam » 
Fbc lerum - Ale Innebandyförening
  -      
01
18:00
fre
18:00    
Dam, Lundbystrand 4
Dam » 
IBK Göteborg - Ale Innebandyförening
  -      
 
Viktiga länkar
Sponsorer