SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Ale Innebandyförening

Spelade matcher
DECEMBER 2022
 
04
16:40
sön
16:40    
P10, Santoshallen
P10 » 
IBF Älvstranden P08/P09 Vit - Ale IBF P10 Vit
  -      
04
15:00
sön
15:00    
F12/13, Tuve Sporthall
F12/13 » 
IBF Backadalen F11/12 Svart - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
04
14:20
sön
14:20    
F12/13, Askims Sporthall
F12/13 » 
Lindås Rasta IBK F12 - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
04
12:15
sön
12:15    
Dam, Wallenstam Arena A
Dam » 
Pixbo Wallenstam IBF D2 - Ale IBF D2
  -      
04
12:00
sön
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Herrestads AIF WH Rockets H4
  -      
04
12:00
sön
12:00    
P13, Rydsbergshallen
P13 » 
FBC Lerum Utveckling P13 Röd - Ale IBF P13 Vit
  -      
04
12:00
sön
12:00    
P13, Tuve Sporthall
P13 » 
IBF Backadalen P13 Röd - Ale IBF P13 Vit
  -      
04
11:00
sön
11:00    
F10/11, Kronan Älvängen
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - FBC Lerum F10/11 Svart
  -      
04
10:00
sön
10:00    
F06/07, Ale Kulturrum
F06/07 » 
Ale IBF F06/07 Blå - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd
  -      
04
10:00
sön
10:00    
P11, Kronan Älvängen
P11 » 
Ale IBF P11 - Pixbo Wallenstam IBK P11 Röd
  -      
03
16:00
lör
16:00    
P10, Wallenstam Arena A
P10 » 
Pixbo Wallenstam IBF P09/10 - Ale IBF P10 Blå
  -      
03
14:30
lör
14:30    
Herr, Stenungsund Arena
Herr » 
Stenungsunds IBK H6 - Ale IBF H6
  -      
03
13:30
lör
13:30    
F06/07, Ale Kulturrum
F06/07 » 
Ale IBF F06/07 Vit - Lindås Rasta IBK Dam Akademi
  -      
03
12:00
lör
12:00    
F08/09, Munkedals Idrottshall
F08/09 » 
Dingle AIK F09/10 - Ale IBF F08/09 Blå
  -      
03
11:10
lör
11:10    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 vit - Pixbo Wallenstam IBF F09 Vit
  -      
03
10:00
lör
10:00    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - FBC Partille P10 Vit
  -      
02
20:00
fre
20:00    
Damjunior, Pinntorps Idrottshall
Landvetter IBK - Ale/Älvstranden JAS  -      
NOVEMBER 2022
 
29
19:30
tis
19:30    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H6 - IBF Backadalen H6
4  -  1  
 
27
19:45
sön
19:45    
Herr, Pinntorps Idrottshall
Herr » 
Korsvägen BBK A-lag - Ale IBF H4
11  -  6  
27
12:45
sön
12:45    
F08/09, Kastellegårdshallen
F08/09 » 
IBK Kungälv F08/09 Blå - Ale IBF F08/09 vit
7  -  3  
27
09:30
sön
09:30    
F06/07, Pinntorps Idrottshall
F06/07 » 
Landvetter IBK D utveckling - Ale IBF F06/07 Blå
6  -  2  
27
sön
00:00    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - FBC Partille D2 Utgår 20220829
  -      
26
11:00
lör
11:00    
P10, Tuve Sporthall
P10 » 
IBF Backadalen P10 - Ale IBF P10 Blå
9  -  2  
26
09:00
lör
09:00    
F06/07, Ekenhallen 1
F06/07 » 
Eken IBK F06-07 - Ale IBF F06/07 Vit
4  -  3  
25
19:30
fre
19:30    
Damjunior, Tuve Sporthall
Ale/Älvstranden JAS - FBC Partille  -      
 
20
12:10
sön
12:10    
F10/11, Björlanda Idrottshall
F10/11 » 
IK Zenith F11-12 Grön - Ale IBF F10/11
  -      
20
12:00
sön
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - FBC Partille H4
6  -  3  
20
10:00
sön
10:00    
F06/07, Ale Kulturrum
F06/07 » 
Ale IBF F06/07 Blå - FBC Lerum Svart Akademi
4  -  3  
19
17:50
lör
17:50    
F06/07, Ale Kulturrum
F06/07 » 
Ale IBF F06/07 Vit - FBC Partille Dj
4  -  0  
19
16:40
lör
16:40    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 vit - Landvetter IBK F09 Blå
5  -  9  
19
15:30
lör
15:30    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 Blå - Stenungsunds IBK P10 svart
2  -  5  
19
14:00
lör
14:00    
P12, Ale Kulturrum
P12 » 
Ale IBF P12 Vit - Frölunda IBK P12
  -      
19
13:30
lör
13:30    
P10, Wallenstam Arena B
P10 » 
Pixbo Wallenstam IBF P10 Röd - Ale IBF P10 Vit
12  -  3  
19
12:00
lör
12:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - Utbynäs SK F 12
  -      
19
11:00
lör
11:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - Eken IBK F11/12/13 Gul
  -      
19
11:00
lör
11:00    
P11, Qvisthallen
P11 » 
FBC Partille P12 Röd - Ale IBF P11
  -      
19
10:00
lör
10:00    
P13, Ale Kulturrum
P13 » 
Ale IBF P13 Vit - Pixbo Wallenstam IBK P13 Vit
  -      
19
09:00
lör
09:00    
P13, Ale Kulturrum
P13 » 
Ale IBF P13 Vit - Kärra IBK P13 Röd
  -      
18
20:00
fre
20:00    
Dam, Lerum Arena C
Dam » 
FBC Lerum D2 - Ale IBF D2
3  -  5  
18
18:30
fre
18:30    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H6 - Nödinge IBK H6
4  -  8  
18
18:30
fre
18:30    
P09, Hindås Idrottshall
P09 » 
Hindås IBK P09/10 svart - Ale IBF P09
9  -  0  
16
18:40
ons
18:40    
F08/09, Kronan Älvängen
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 vit - IBF Älvstranden F08 Vit
0  -  5  
 
13
17:00
sön
17:00    
Herr, Bergumsskolan
Herr » 
IBK Bergum H4 - Ale IBF H4
8  -  8  
13
15:20
sön
15:20    
F08/09, Rydsbergshallen
F08/09 » 
FBC Lerum F09 - Ale IBF F08/09 Blå
3  -  2  
13
13:10
sön
13:10    
F12/13, Björlanda Idrottshall
F12/13 » 
IK Zenith F11-12 Vit - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
13
13:00
sön
13:00    
P11, Rydsbergshallen
P11 » 
FBC Lerum Utveckling P11 Röd - Ale IBF P11
  -      
13
12:00
sön
12:00    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - Öckerö IBK / IK Zenith D2
5  -  5  
13
11:00
sön
11:00    
P12, Santoshallen
P12 » 
IBF Älvstranden P11/12 - Ale IBF P12 Vit
  -      
13
10:00
sön
10:00    
F06/07, Ale Kulturrum
F06/07 » 
Ale IBF F06/07 Vit - Landvetter IBK D utveckling blå
3  -  3  
13
sön
00:00    
Herr, Hall Of Flame
Herr » 
FBC Vinga H6 - Ale IBF H6
  -      
12
15:30
lör
15:30    
F06/07, Ale Kulturrum
F06/07 » 
Ale IBF F06/07 Blå - Warberg IBF Junior
2  -  3  
12
12:10
lör
12:10    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - Kärra IBK P10 Svart
1  -  8  
12
12:10
lör
12:10    
P13, Härlandatjärns Skolans Sporthall
P13 » 
IBK Göteborg P12 S - Ale IBF P13 Vit
  -      
12
12:00
lör
12:00    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 Vit - IBK Göteborg PF09/10 Svart
1  -  7  
12
11:00
lör
11:00    
F12/13, Wallenstam Arena B
F12/13 » 
Pixbo Wallenstam IBK F12 Vit - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
12
10:10
lör
10:10    
P10, Katrinebergshallen
P10 » 
Mölndals IBF P10 röd - Ale IBF P10 Blå
8  -  4  
10
18:15
tor
18:15    
Damjunior, Stadsskogshallen
IBK Alingsås - Ale/Älvstranden JAS  -      
 
06
12:00
sön
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H6 - Myggenäs IBK H6
8  -  2  
03
19:30
tor
19:30    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Landvetter IBK H4
12  -  5  
OKTOBER 2022
 
30
18:15
sön
18:15    
F06/07, Santoshallen
F06/07 » 
IBF Älvstranden F06 DJ - Ale IBF F06/07 Blå
8  -  4  
30
14:00
sön
14:00    
F06/07, Lindälvshallen
F06/07 » 
Varla IBK DJ F06/07 - Ale IBF F06/07 Vit
4  -  4  
30
14:00
sön
14:00    
F10/11, Rydsbergshallen
F10/11 » 
FBC Lerum F10/11 Svart - Ale IBF F10/11
  -      
29
17:30
lör
17:30    
F08/09, Kyrkenorumsskolan
F08/09 » 
Stenungsunds IBK F08/09 Blå - Ale IBF F08/09 vit
4  -  0  
29
15:00
lör
15:00    
P11, Ale Kulturrum
P11 » 
Ale IBF P11 - Frölunda IBK P10
  -      
29
14:45
lör
14:45    
P09, Hedenskolans Idrottshall
P09 » 
Öckerö IBK P10 Blå - Ale IBF P09
4  -  2  
29
14:30
lör
14:30    
P10, Qvisthallen
P10 » 
FBC Partille P10 blå - Ale IBF P10 Blå
6  -  6  
29
12:20
lör
12:20    
P10, Ekenhallen 1
P10 » 
Eken IBK P10 Gul - Ale IBF P10 Vit
4  -  3  
29
12:00
lör
12:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - Lindås Rasta IBK F12-13
  -      
29
11:00
lör
11:00    
F12/13, Ale Kulturrum
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - IBF Backadalen F11/12 Svart
  -      
29
10:00
lör
10:00    
P13, Ale Kulturrum
P13 » 
Ale IBF P13 Vit - FBC Lerum Utveckling P13 Röd
  -      
29
09:00
lör
09:00    
P13, Ale Kulturrum
P13 » 
Ale IBF P13 Vit - Stenungsunds IBK P13
  -      
28
20:00
fre
20:00    
Herr, Aktiviteten A-Hall
Herr » 
Mölndals IBF H6 - Ale IBF H6
11  -  5  
28
19:30
fre
19:30    
Herr, Hedenskolans Idrottshall
Herr » 
Öckerö IBK H4 - Ale IBF H4
4  -  9  
26
19:30
ons
19:30    
P10, Hallernaskolan
P10 » 
Stenungsunds IBK P10 svart - Ale IBF P10 Blå
5  -  4  
 
23
14:45
sön
14:45    
F06/07, Askims Sporthall
F06/07 » 
Lindås Rasta IBK Dam Akademi - Ale IBF F06/07 Vit
1  -  7  
23
14:10
sön
14:10    
Dam, Munkegärdehallen
Dam » 
IBK Kungälv D2 - Ale IBF D2
2  -  8  
23
13:45
sön
13:45    
P13, Kastellegårdshallen
P13 » 
IBK Kungälv P13 Vit - Ale IBF P13 Vit
  -      
23
13:45
sön
13:45    
P13, Kastellegårdshallen
P13 » 
IBK Kungälv P13 Vit - Ale IBF P13 Vit
  -      
23
13:30
sön
13:30    
P12, Almåshallen A
P12 » 
Lindome IBK P12 Grön - Ale IBF P12 Vit
  -      
23
13:00
sön
13:00    
F10/11, Kronan Älvängen
F10/11 » 
Ale IBF F10/11 - Floda IBK F11/12
  -      
23
12:45
sön
12:45    
P11, Kastellegårdshallen
P11 » 
IBK Kungälv P11 Vit - Ale IBF P11
  -      
22
17:00
lör
17:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H6 - Dingle AIK H6
5  -  6  
22
16:00
lör
16:00    
F08/09, Wallenstam Arena B
F08/09 » 
Pixbo Wallenstam IBF F09 Vit - Ale IBF F08/09 vit
8  -  2  
22
15:40
lör
15:40    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 Vit - FBC Partille P09 Blå
0  -  5  
22
14:30
lör
14:30    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 Blå - Pixbo Wallenstam IBF P09/10
0  -  11
22
12:45
lör
12:45    
F12/13, Wallenstam Arena B
F12/13 » 
Pixbo Wallenstam IBK F12 Vit - Ale IBF F12/13 Vit
  -      
22
12:10
lör
12:10    
P13, Härlandatjärns Skolans Sporthall
P13 » 
IBK Göteborg P12 S - Ale IBF P13 Vit
  -      
22
12:10
lör
12:10    
P13, Härlandatjärns Skolans Sporthall
P13 » 
IBK Göteborg P12 S - Ale IBF P13 Vit
  -      
22
12:00
lör
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - Utbynäs SK H4
16  -  4  
22
10:00
lör
10:00    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 Blå - Eken IBK F09/10
2  -  2  
22
10:00
lör
10:00    
F12/13, Pinntorps Idrottshall
F12/13 » 
Landvetter IBK F12 vit - Ale IBF F12/13 Blå
  -      
22
10:00
lör
10:00    
P09, Aktiviteten A-Hall
P09 » 
Mölndals IBF P10 Vit - Ale IBF P09
7  -  5  
22
08:30
lör
08:30    
P14/15/16, Kronans Idrottshall
 
Ale IBF P14/P15 Lag Blå -   -      
22
08:30
lör
08:30    
P14/15/16, Kronans Idrottshall
 
Ale IBF P14/P15 Lag vit -   -      
21
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Ale Kulturrum
Ale/Älvstranden JAS - Lindås Rasta IBK  -      
17
19:00
mån
19:00    
Herr, Bohushallen
Herr » 
Surte IS IBK H6 - Ale IBF H6
10  -  9  
 
16
16:00
sön
16:00    
P11, Kronan Älvängen
P11 » 
Ale IBF P11 - Lindås Rasta IBK P11 Vit
  -      
16
15:00
sön
15:00    
P12, Kronans Idrottshall
P12 » 
Ale IBF P12 Vit - Pixbo Wallenstam IBK P12 Röd
  -      
16
12:15
sön
12:15    
F12/13, Kronan Älvängen
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Vit - Landvetter IBK F12 vit
  -      
16
12:00
sön
12:00    
Herr, Ale Kulturrum
Herr » 
Ale IBF H4 - KF Kortedalarna
7  -  8  
16
11:15
sön
11:15    
F12/13, Kronan Älvängen
F12/13 » 
Ale IBF F12/13 Blå - FBC Lerum F12 Svart
  -      
16
11:00
sön
11:00    
P13, Kronan Älvängen
P13 » 
Ale IBF P13 Vit - FBC Partille P/F 13 Röd
  -      
16
11:00
sön
11:00    
P13, Kronan Älvängen
P13 » 
Ale IBF P13 Vit - FBC Partille P/F 13 Röd
  -      
16
10:00
sön
10:00    
F06/07, Ale Kulturrum
F06/07 » 
Ale IBF F06/07 Blå - Landvetter IBK D utveckling
8  -  2  
16
10:00
sön
10:00    
P13, Kronan Älvängen
P13 » 
Ale IBF P13 Vit - IBK Kungälv P13 Vit
  -      
16
10:00
sön
10:00    
P13, Kronan Älvängen
P13 » 
Ale IBF P13 Vit - IBK Kungälv P13 Vit
  -      
16
sön
00:00    
Herr, Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
Herr » 
Utbynäs SK H6 - Ale IBF H6
  -      
15
17:55
lör
17:55    
F08/09, Kärra Sporthall
F08/09 » 
Kärra IBK F09/10 - Ale IBF F08/09 Blå
4  -  9  
15
16:40
lör
16:40    
F06/07, Ale Kulturrum
F06/07 » 
Ale IBF F06/07 Vit - Eken IBK F06-07
1  -  3  
15
14:30
lör
14:30    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale IBF D2 - IBF Älvstranden D2
6  -  4  
15
14:15
lör
14:15    
F10/11, Hedenskolans Idrottshall
F10/11 » 
Öckerö IBK F10/12 Blå - Ale IBF F10/11
  -      
15
12:50
lör
12:50    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 vit - IBK Kungälv F08/09 Blå
4  -  4  
15
11:40
lör
11:40    
P09, Ale Kulturrum
P09 » 
Ale IBF P09 - IBK Kungälv P10
7  -  6  
15
10:30
lör
10:30    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 Vit - Lindome IBK P09 Lila
4  -  15
15
09:20
lör
09:20    
P10, Ale Kulturrum
P10 » 
Ale IBF P10 Blå - IBF Backadalen P10
2  -  12
14
18:40
fre
18:40    
Damjunior, Björlanda Idrottshall
IK Zenith/Öckerö IBK - Ale/Älvstranden JAS  -      
13
19:40
tor
19:40    
F06/07, Wallenstam Arena A
F06/07 » 
Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd - Ale IBF F06/07 Blå
4  -  2  
12
19:50
ons
19:50    
P10, Hjällsnäshallen A-hallen
P10 » 
FBC Lerum Utveckling P09 Röd - Ale IBF P10 Vit
2  -  2  
 
09
13:30
sön
13:30    
F06/07, Rydsbergshallen
F06/07 » 
FBC Lerum Svart Akademi - Ale IBF F06/07 Blå
3  -  2  
09
13:15
sön
13:15    
Dam, Almåshallen A
Dam » 
Lindome IBK Utv D2 - Ale IBF D2
9  -  4  
09
11:20
sön
11:20    
P09, Pinntorps Idrottshall
P09 » 
Landvetter IBK P10 Blå - Ale IBF P09
3  -  8  
09
10:10
sön
10:10    
F08/09, Pinntorps Idrottshall
F08/09 » 
Landvetter IBK F09 Blå - Ale IBF F08/09 vit
7  -  4  
08
15:30
lör
15:30    
F06/07, Qvisthallen
F06/07 » 
FBC Partille Dj - Ale IBF F06/07 Vit
7  -  3  
08
11:00
lör
11:00    
F08/09, Ale Kulturrum
F08/09 » 
Ale IBF F08/09 Blå - Landvetter IBK F09 vit
2  -  4  
07
19:00
fre
19:00    
Damjunior, Wallenstam Arena A
Pixbo Wallenstam IBF - Ale/Älvstranden JAS  -      
SEPTEMBER 2022
 
30
19:30
fre
19:30    
Damjunior, Tuve Sporthall
Ale/Älvstranden JAS - FBC Lerum  -      
28
18:45
ons
18:45    
F08/09, Bohushallen
F08/09 » 
Ale Innebandyförening - Surte
  -      
 
25
12:00
sön
12:00    
Dam, Ale Kulturrum
Dam » 
Ale Innebandyförening - Dingle
  -      
23
19:45
fre
19:45    
Damjunior, Stenungsund Arena
Stenungsund/Kungälv - Ale Innebandyförening  -      
22
20:15
tor
20:15    
Herr, Kastellegårdshallen
Herr » 
IBK Kungälv H3 - Ale IBF Herr
5  -  3  
 
18
15:00
sön
15:00    
Damjunior, Rydbergshallen
Lerum - Ale Innebandyförening  -      
16
19:30
fre
19:30    
Damjunior, Borta-Match
IBK Lockerud - Ale Innebandyförening  -      
 
11
13:30
sön
13:30    
F06/07, Vallhamra
F06/07 » 
FBC Partille - Ale Innebandyförening
  -      
AUGUSTI 2022
 
26
17:00
fre
17:00    
Damjunior, Cup Pixbo Academy INVITATIONAL
Pixbo - Ale Innebandyförening  -      
 
21
19:00
sön
19:00    
Damjunior, Borta-Match
Varla - Ale Innebandyförening  -      
21
12:30
sön
12:30    
Damjunior, Borta-Match
Lerum - Ale Innebandyförening  -      
 
12
15:00
fre
15:00    
Damjunior, Borta-Match
Täby - Ale Innebandyförening  -      
 
Viktiga länkar
Sponsorer